17 sty 2019

Przybywa turystów

Rabka-Zdrój staje się coraz bardziej rozpoznawalna i popularna wśród turystów. Potwierdzają to wyniki badań najnowszego raportu dotyczącego ruchu turystycznego w Małopolsce. 2018 rok Małopolska zamknęła z rekordowym wynikiem turystycznym. Województwo odwiedziło aż 16,7 mln osób, czyli dokładnie o 800 tys. więcej niż rok wcześniej. Wzrost liczby turystów był również zauważalny w Rabce-Zdroju. Nasze miasto, według raportu przygotowanego przez Małopolską Organizację Turystyczną na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego, nalazło się w gronie 20 najchętniej odwiedzanych miejsc w Małopolsce w 2018 roku. Niezmiennie największą popularnością cieszyły się m.in. Park Zdrojowy i Tężenia Solankowa.

- Małopolska ze względu na swoje walory turystyczne oraz przyrodnicze jest niezwykle atrakcyjnym obszarem dla wszystkich, którzy decydują się właśnie u nas spędzić urlop. O zainteresowaniu naszym regionem świadczy nieustannie wzrastająca od 2009 roku liczba turystów. Małopolska to w końcu nie tylko piękne krajobrazy czy mnóstwo atrakcji na spędzenie wolego czasu, to przede wszystkim miejsce ze wspaniałym dziedzictwem kulturowym, jak również kulinarnym – z którego jesteśmy naprawdę dumni. Jak widać, walory te doceniła także rekordowa liczba turystów - podkreśla wicemarszałek małopolski Tomasz Urynowicz.

W galerii zdjęcia z lotu ptaka wykonane w 2018 r. przez Michała Adamowskiego - fotografa i licencjonowanego operatora drona

Prezentacja - Ruch turystyczny w Małopolsce w 2018 roku (PDF)

2018-07-10-Rabka-Zdrój z lotu ptaka

10 lipiec 2018