15 lis 2019

V edycja Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Jedz zdrowo"

Pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju, prezesa Uzdrowiska Rabka i dyrektora Instytutu Gruźlicy i Chorób Płuc, Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju zorganizował V Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Jedz zdrowo”.  Konkurs skierowany był do wszystkich dzieci przebywających w podmiotach leczniczych. Dzieci miały za zadanie wykonać kartę - stronę do książki kucharskiej wraz z słownym opisem na wybraną potrawę. Na konkurs zgłoszono 101 prac z zaprzyjaźnionych szkół i instytucji. Dzieci wykazały się kreatywnością i pomysłowością w tworzeniu przepięknych dzieł. Oceniając prace jury wzięło pod uwagę wykonanie pracy techniką inną niż rysunek, zgodność z tematem, estetykę wykonania, samodzielność, pomysłowość i oryginalność.

Rozstrzygnięcie odbyło się 15 listopada w świetlicy Zespołu Szkół Uzdrowiskowych przy ul. Prof. Jana Rudnika 3 B, gdzie otwarto pokonkursową wystawę prac. W uroczystym ogłoszeniu wyników wzięli udział m.in.  – burmistrz Leszek Świder, dyrektor IGiCHP Maria Dunaj, Monika Chlebek z Uzdrowiska Rabka S.A., dyr. ZSU Krystian Mordarski, wychowawcy i młodzież.

Lista nagrodzonych w konkursie:

W kategorii A (kl. I-III)

I miejsce: PIOTR ŁUKASZYK - Śląskie Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowe w Rabce - Zdroju; opiekun: Iwona Czyszczoń

II miejsce: JULITA RÓŻAŃSKA - Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Bożena Pawlikowska

III miejsce: MARTYNA STOJEWSKA - Zespół Placówek Oświatowych w Radziszowie;

opiekun Ewa Jakóbek- Jezioro

Wyróżnienie: MIKOŁAJ KARPIUK- Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Ewa Kapustka

W kategorii B (kl. IV-VI)

I miejsce: ALEKSANDRA GROSY - Śląskie Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowe w Rabce - Zdroju; opiekun: Zofia Zając

II miejsce: JULIA CHWAŁKA - Szkoła FIlialna Przy Oddziale Pediatrycznym w Lublińcu;

opiekun: Gabriela Podsiadło

III miejsce: (ex aequo) MARTYNA DZIEWIOR - Szkoła Podstawowa Specjalna nr 38

w Zabrzu; opiekun: Barbara Ządlik

III miejsce: (ex aequo) WIKTORIA BEDNARCZYK- Zespół Szkół Szpitalnych Nr 3  w USD

w Krakowie; opiekun: Anna Kuś

Wyróżnienie : MARCIN PLICH - Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Grażyna Rapacz

ZUAZANA TOBIASZ - Zespół Placówek Oświatowych w Radziszowie;

opiekun Ewa Jakóbek- Jezioro

AMELIA CYBULSKA - Śląskie Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowe w Rabce - Zdroju; opiekun: Marta Knitter

W kategorii C (kl. VII-VIII)

I miejsce: IZABELA BOCHENEK - Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Dorota Stożek

II miejsce: DAMIAN TOMCZYK - Śląskie Centrum Rehabilitacyjno- Uzdrowiskowe w Rabce - Zdroju; opiekun: Beata Arendarczyk

III miejsce (ex aequo) - DARIA BATOR - Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Agata Kapłon

III miejsce (ex aequo) - EMILIA PROCHOWSKA - Zespół Szkół Szpitalnych Nr 3 w USD

w Krakowie; opiekun: Urszula Put

W kategorii D (klasy ponadpodstawowe)

I miejsce (ex aequo)  ALICJA LEWANDOWSKA - Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Lucyna Cholewa

I miejsce (ex aequo) RAFAŁ KOWALCZYK -  Zespół Placówek Edukacyjno-Opiekuńczo- Wychowawczych w Wielkich Drogach; opiekun: Marta Janowska

II miejsce : NATALIA HUDUREK - Zespół Szkół Szpitalnych Nr 3  w USD w Krakowie;

opiekun: Anna Złomańczuk

III miejsce : PATRYK ISZTOK - Zespół Szkół Uzdrowiskowych w Rabce;

opiekun: Dorota Stożek

Wyróżnienie : MAGDALENA ŁUSZCZYK- CAPOWSKA- Zespół Szkół przy USOR

w Zakopanem; opiekun: Agnieszka Różak.