Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

23 lut 2017

Nieodpłatne badania budynków kamerą termowizyjną dla mieszkańców Gminy Rabka-Zdrój

W dniach od 21.02.2017 r. do 05.03.2017 r., mieszkańcy Gminy Rabka-Zdrój, będą mogli skorzystać z nieodpłatnego badania budynków przy pomocy kamery termowizyjnej. Badania termowizyjne rejestrują m.in. wady izolacji termicznej budynku oraz wszelkie mostki i nieszczelności, wpływające na zwiększenie strat ciepła. Dzięki temu można dokonać precyzyjnej i kompleksowej oceny izolacji termicznej budynków. Obraz powstały w wyniku przetworzenia przez kamerę termowizyjną zarejestrowanego promieniowania emitowanego przez badany obiekt na kolorową mapę temperatur to termogram, który odzwierciedla rozkład temperatury powierzchniowej badanego obiektu.

Warunki wykonywania badania:

1. Różnica między temperaturą wewnętrzną w badanym budynku a temperaturą zewnętrzną musi wynosić minimum 15ºC,
  2. Temperatura wewnątrz analizowanego budynku nie może się wahać,
  3. Wykonanie badań termowizyjnych z zewnątrz budynku musi się odbywać przy braku bezpośredniego działania światła słonecznego, najlepiej kilka godzin po zachodzie słońca,
  4. Podczas wykonywania badań prędkość wiatru nie powinna przekraczać 1 m/s,
  5. Przegrody zewnętrzne badanego budynku nie mogą być wilgotne od opadów atmosferycznych,
  6. Badań termowizyjnych nie przeprowadza się w czasie opadów atmosferycznych oraz gęstej mgły.

Ze względu na określone powyżej warunki, badania wykonywane będą od poniedziałku do piątku, w godzinach 17:00 – 20:00. Liczba miejsc jest ograniczona. Badania wykonuje Ekodoradca Stanisław Kiersztyn.

Wszystkich mieszkańców zainteresowanych nieodpłatnym wykonywaniem pomiarów, prosimy o kontakt z Ekodoradcą dzwoniąc pod nr telefonu: 18 26 80 473.

Działanie jest realizowane w ramach Projektu zintegrowanego LIFE „Wdrażanie Programu ochrony powietrza dla województwa małopolskiego – Małopolska w zdrowej atmosferze”, którego beneficjentem jest Gmina Rabka-Zdrój.