Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

21 lut 2017

XIX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny dla Dzieci i Młodzieży 2017 – "25 lat PSP – Profesjonalni, Sprawni, Pomocni"

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zachęca do udziału w eliminacjach powiatowych w  XIX edycji Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego dla Dzieci i Młodzieży 2017 pod hasłem „25 lat PSP - Profesjonalni, Sprawni, Pomocni", którego organizatorem jest Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej - Szef Obrony Cywilnej Kraju.

Prace muszą być wykonane zgodnie z wytycznymi zawartymi w regulaminie, na odwrocie pracy trzeba nakleić wypełniony formularz zgłoszeniowy, do każdej pracy musi być dołączone oświadczenie o przeniesieniu praw autorskich. Informacje na temat konkursu można znaleźć na stronie Komendy Głównej Państwowej Straży Pożarnej.

Szczegółowych informacji dotyczących eliminacji Powiatu Nowotarskiego udziela Joanna Kaleta tel: 18 266 27 85

TERMIN NADSYŁANIA PRAC:

Prace należy dostarczyć na adres:

Powiatowe Centrum Kultury ul. Jana Kazimierza 20 34-400 Nowy Targ

-w nieprzekraczalnym terminie do dnia 31 marca 2017r.

Eliminacje powiatowe odbędą się dnia 3 kwietnia 2017 roku po czym prace wyłonionych zwycięzców zostaną przesłane na adres organizatora konkursu do dalszego etapu.

Wyniki eliminacji powiatowych będą dostępne na stronie www.pck.nowotarski.pl.

Głównym zadaniem konkursu jest przedstawienie Państwowej Straży Pożarnej jako profesjonalnej, doskonale przygotowanej do pełnienia swoich zadań formacji. Poprzez sztukę i zwrócenie uwagi na ważne zjawiska i sytuacje zdarzające się w codziennym życiu, organizatorzy konkursu chcą uwrażliwić odbiorców i twórców na prawidłowe postępowanie w sytuacjach zagrożenia życia. Konkurs będzie więc promować wiedzę o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Ważne są przemyślenia autorów i skojarzenia związane ze służbą drugiemu człowiekowi, realizowaną przez funkcjonariuszki i funkcjonariuszy Państwowej Straży Pożarnej. Celem konkursu jest także ukazanie strażaków-ratowników w szerokim spektrum działań ratowniczo-gaśniczych.

W celu prawidłowego przystąpienia do konkursu prosimy o zapoznanie się z regulaminem i załącznikami.

kategoria: Powiązane pliki [4]
format Nazwa pliku Data publikacji Rozmiar Pobierz
docx załącznik 1 2017.docx 17-02-21 10:32 17.21KB pobierz plik: załącznik 1 2017.docx
pdf Regulamin 2017.pdf 17-02-21 10:32 2.58MB pobierz plik: Regulamin 2017.pdf