• Znaleziono 6620 wiadomości.

• Informacja ws. podwyżek opłat za odpady 14
    mar

Informacja ws. podwyżek opłat za odpady

Z uwagi na pojawiające się wątpliwości i pytania dotyczące planowanych podwyżek opłat za odbiór odpadów, burmistrz Leszek Świder przygotował prezentację, aby przedstawić aktualną sytuację na rynku odbioru śmieci w Rabce-Zdroju i uzasadnienie decyzji, którą samorząd musi w tej sprawie podjąć.

• Kwalifikacja wojskowa 2019 14

Kwalifikacja wojskowa 2019

Ruszyła doroczna kwalifikacja wojskowa na terenie powiatu nowotarskiego. Celem kwalifikacji wojskowej jest ustalenie zdolności do czynnej służby wojskowej osób podlegających temu obowiązkowi oraz osób zgłaszających się w trybie ochotniczym do pełnienia służby wojskowej, które ukończyły 18 rok życia.

• Konkursu kulinarny - „Bitwa Regionów” dla Kó 13

Konkursu kulinarny - „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, organizuje V edycję konkursu kulinarnego „Bitwa Regionów” dla Kół Gospodyń Wiejskich – drużyny składające się maksymalnie z trzech osób. Patronat nad konkursem objęło Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem przedsięwzięcia jest promowanie regionalnych potraw przygotowanych z polskich produktów.

• Eliminacje do Festiwalu Karpackiego 13

Eliminacje do Festiwalu Karpackiego

Tegoroczny, 43 Karpacki Festiwal Dziecięcych Zespołów Regionalnych odbędzie się w Rabce-Zdroju w dniach 15 i 16 czerwca. Festiwal ma na celu ochronę najcenniejszych wartości folkloru dziecięcego, zróżnicowanych, karpackich grup etnicznych. Zadanie zakłada prezentację autentycznych programów dostosowanych do wieku dziecięcego, które oceniają wybitni specjaliści z etnografii, etnomuzykologii, choreografii

• LXXXIX numer "Wiadomości Rabczańskich"! 13
    mar

LXXXIX numer "Wiadomości Rabczańskich"!

Oczekując nadejścia wiosny, pragniemy rozgrzać naszych drogich Czytelników czerwoną barwą okładki najnowszego numeru naszej gazety oraz - co ważniejsze - interesującymi treściami, jakie dla Was przygotowaliśmy. Skrót poruszanych tematów oraz ich ilustracje fotograficzne znajdą Państwo na stronie internetowej "WR"