Wydarzenia w dniu: 01 marzec 2022

IX Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

2022-03-01 do 2022-03-01

IX Ogólnopolska Zimowa Senioriada w Rabce-Zdroju

IX Ogólnopolska Zimowa Senioriada na Podhalu odbędzie się w Rabce-Zdroju w 1 marca pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju, Starosty Powiatu Nowotarskiego oraz Prezesa Ogólnopolskiej Federacji Stowarzyszeń Uniwersytetów Trzeciego Wieku.

W Ogólnopolskiej Zimowej Senioriadzie  na Podhalu w Rabce-Zdroju prawo startu mają Studenci Uniwersytetów Trzeciego Wieku oraz członkowie innych organizacji i stowarzyszeń seniorów w następujących grupach wiekowych: 50+, 60+,70+, 80+, 90+.

Konkurencje Senioriady: „kręgle curlingowe” na lodzie, biegi narciarskie lub w przypadku braku śniegu, biegi po alejkach lub po bieżni na stadionie, slalom narciarski, rzut śnieżkami do celu, zjazd na dętkach, turniej brydżowy, turniej szachowy oraz  nordic walking z niespodziankami.

Szczegółowy program na plakacie

Marek Szarawarski, przewodniczący Komitetu Organizacyjnego Senioriady

Promocja książki "Z dziejów medycyny w Rabce"

2022-03-01 do 2022-03-01

Promocja książki "Z dziejów medycyny w Rabce"

Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec  zaprasza na promocję książki "Z dziejów medycyny w Rabce" pod redakcją Jana Ceklarza, Katarzyny Ceklarz i Ryszarda W. Gryglewskiego.

Jest to monografia przygotowana przez Stowarzyszenie Kulturowy Gościniec oraz Katedrę Historii Medycyny Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, wydana przez Wydawnictwo Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Zawiera 16 artykułów, które dotyczą różnorodnych aspektów medycyny w Rabce, od tekstów syntetycznych do opisu zagadnień szczegółowych. Mamy nadzieję,  że książka będzie ciekawą propozycją dla osób zainteresowanych historią Rabki, ale także pozwoli przyjrzeć się zmianom zachodzącym w wyniku procesów ogólnohistorycznych w kontekście lokalnym.

Promocja książki odbędzie się 1 marca 2022 roku w budynku Teatru "Rabcio" ul. Orkana 3c w Rabce-Zdroju, początek o 17:00. Szczegóły w załączonym plakacie.

Spis treści na: http://www.kulturowygosciniec.pl/

Prosimy o przestrzeganie aktualnych wymogów związanych z pandemią COVID, w razie wysokiej frekwencji mogą być potrzebne paszporty kowidowe - osoby posiadające takowe proszone są o ich zabrane.