• Znaleziono 6727 wiadomości.

• 28 Finał WOŚP w Rabce-Zdroju 08

28 Finał WOŚP w Rabce-Zdroju

"Wiatr w żagle" - to hasło tegorocznego, 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się również w Rabce-Zdroju. Jego organizatorzy przygotowali program, na który składają się warsztaty z teatrem „Chrząszcz w Trzcinie” oraz spektakl pt. „C jak cyrk”, zbiórka ubrań do oddania, licytacje z góralami na żywo. Na finał, 12 stycznia o godz. 20, na deptaku koło kawiarni "Zdrojowej"

• „Hej kolęda, kolęda” 08

„Hej kolęda, kolęda”

„Kolędy nie tylko należą do naszej historii, ale także tworzą poniekąd historię narodową i chrześcijańską. Trzeba, ażebyśmy tego bogactwa nie zgubili” (Jan Paweł II). Burmistrz Rabki-Zdroju, Miejski Ośrodek Kultury oraz Parafia św. Teresy zapraszają do udziału w przeglądzie X Rabczańskie Kolędowanie „Hej kolęda, kolęda”, który odbędzie się 2 lutego 2020 r.

• Skąd się wzięła sztuka? 07

Skąd się wzięła sztuka?

Miejski Ośrodek Kultury w Rabce-Zdroju zaprasza na pierwsze spotkanie z artystą-rzeźbiarzem doktorem Piotrem Biesem. W ramach lekcji otwartej artysta odpowie zebranym widzom na pytanie, skąd się wzięła sztuka i po co ona nam służy. Spotkanie odbędzie się 10 stycznia o godz. 18.00 w sali prób w amfiteatrze przy ul. Chopina 17. Zapraszamy.

• Rekordowa frekwencja w kinie „Śnieżka” 07
    sty

Rekordowa frekwencja w kinie „Śnieżka”

Miejski Ośrodek Kultury informuje, że miniony 2019 rok kino „Śnieżka” może zaliczyć do bardzo udanych, gdyż w tym czasie odnotowano rekordową frekwencie. 1907 seansów obejrzało 94059 widzów, to w porównaniu z rokiem 2018 o 10411 widzów więcej

• „W hołdzie Królowi” 07

„W hołdzie Królowi”

W wigilię święta Trzech Króli w Rabce - Zdroju odbyła się Nocna wyprawa mężczyzn szlakiem na Maciejową „W hołdzie Królowi”. W wydarzeniu wzięło udział blisko stu mężczyzn. W czasie wędrówki w pięknej zimowej scenerii, w świetle pochodni wysłuchaliśmy konferencji wygłoszonych przez kapłanów. To był wspaniały czas męskich relacji, które udało się nawiązać mężczyznom przybyłym z różnych stron.