Urząd Miejski w Rabce-Zdroju
Drukuj grafikę : tak / nie

26 lut 2020

VII Senioriada na nami

Rabka-Zdrój była gospodarzem VII Zimowej Senioriady, która odbyła się 25 lutego i zgromadziła około tysiąca członków uniwersytetów trzeciego wieku z kraju i zagranicy. Największa zimowa impreza sportowo-rekreacyjna dla seniorów w Polsce rozpoczęła się w rabczańskim amfiteatrze defiladą reprezentacji uniwersytetów trzeciego wieku z 34 miejscowości z Polski oraz z Wiednia i Łucka z Ukrainy, które wzięły w niej udział. Przewodziła jej reprezentacja gospodarzy, Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, a w rolę komentatorów wcielili się tradycyjnie Beata Śliwińska i Marek Szarawarski. Gośćmi ceremonii otwarcia byli m.in. burmistrz Leszek Świder, przewodniczący Rady Miejskiej Michał Skowron, wicestarosta Bogusław Waksmundzki i urzędujący członek zarządu powiatu Karol Skrzypiec, dyrektor Teatru lalek „Rabcio” Zbigniew Wójciak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Joanna Lelek, dyrektor I LO im. E. Romera Marek Świder i pełniąca obowiązki gospodarza – prezes Rabczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku Elżbieta Szarawara. Ze sztafetą ognia pod muszlę wbiegli przedstawiciele I LO im. E. Romera w Rabce-Zdroju oraz maratończycy – Katarzyna Gacek, Paweł Rogowiec i Tomasz Moskalik. Na scenie zapłonął znicz, który palił się przez cały czas trwania sportowych zmagań. Seniorzy w tym roku rywalizowali w takich konkurencjach jak rzuty do celu, biegi, kręgle, szachy, brydż, zjazd na dętkach i na nartach oraz nordic walking. Senioriada zakończyła się popołudniem oficjalnym ogłoszeniem wyników i wręczeniem medali oraz nagród. W rywalizacji grupowej wygrały Gliwice przed Rzeszowem i Kętami.

Podczas imprez przeprowadzana została akcja „Ratujmy Sanatoria dla Dzieci” promująca leczenie dzieci w Śląskim Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowym w Rabce-Zdroju.

2020-02-25-VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada cz.1

25 luty 2020

2020-02-25-VII Ogólnopolska Zimowa Senioriada cz.2

25 luty 2020