• Znaleziono 6688 wiadomości.

• Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 26 kwietnia 16

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 26 kwietnia

Dodatkowy zasiłek opiekuńczy dla rodziców dzieci do 8 lat został przedłużony na okres zamknięcia placówek oświatowych, jednak nie dłużej niż do 26 kwietnia. Na podstawie rozporządzenia Rady Ministrów z 10 kwietnia 2020 r. ubezpieczony rodzic, który opiekuje się dzieckiem do lat 8 z powodu zamknięcia placówki oświatowej w związku z COVID-19, może otrzymać dodatkowy zasiłek opiekuńczy do 26 kwietnia

• Piesi będą bezpieczniejsi 15

Piesi będą bezpieczniejsi

Rada Miejska w Rabce-Zdroju zgodziła się na ostatniej sesji na zawarcie porozumienia między Urzędem Miejskim w Rabce-Zdroju a Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie w sprawie modernizacji przejścia dla pieszych w Zarytem. Zlecone przez samorząd badanie natężenia ruchu pokazało, że większość kierowców poruszających się drogą krajową nr 28 na tym odcinku przekracza dozwoloną prędkość.

• Rozpoczął się remont ul. Nowy Świat 15

Rozpoczął się remont ul. Nowy Świat

Remont ulicy Nowy Świat w Rabce-Zdroju prowadzony jest na odcinku od Urzędu Miejskiego do sklepu Adaś. Wykonawca inwestycji realizowanej na zlecenie samorządu, przystąpił do pierwszej fazy polegającej na frezowaniu nawierzchni. Jednocześnie wprowadzone zostało ograniczenie prędkości do 30 km/h na całym fragmencie odcinka, a kierowcy poruszający się tą ulicą muszą liczyć się z utrudnieniami w ruchu.

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PUBLICZNYCH SZKÓŁ 15
    2020

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, DLA KTÓRYCH GMINA RABKA-ZDRÓJ JEST ORGANEM PROWADZĄCYM NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Na podstawie zgłoszenia rodziców do klasy pierwszej publicznej szkoły podstawowej, której ustalono obwód, przyjmuje się dzieci i młodzież zamieszkałe w tym obwodzie bez postępowania rekrutacyjnego.

• REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZK 15
    2020

REKRUTACJA UZUPEŁNIAJĄCA DO PUBLICZNYCH PRZEDSZKOLI, PUBLICZNYCH ODDZIAŁÓW PRZEDSZKOLNYCH W GMINIE RABKA-ZDRÓJ NA ROK SZKOLNY 2020/2021

Zapisy do publicznych przedszkoli, publicznych oddziałów przedszkolnych przy szkołach podstawowych oraz publicznych innych form wychowania przedszkolnego odbywały się w