• Znaleziono 6608 wiadomości.

• XI "Zaduszki Rabczańskie" 31

XI "Zaduszki Rabczańskie"

"Tych, których znaliśmy, kochaliśmy, a odeszli" (Emily Dickinson) - to słowa przewodnie tegorocznych jedenastych z kolei Zaduszek Rabczańskich, które odbędą się w sobotę 9 listopada o godz. 11.00 w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Oprawę muzyczną wydarzenia, które odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju, zapewni chór „Cantabile” pod dyrekcją Zofii Zborek.

• Uczniowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce- 31
    2019

Uczniowie Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju zwycięzcami Quizu Misyjnego

Przedstawiciele Liceum Zespołu Szkół Uzdrowiskowych w Rabce-Zdroju wraz ze swoim katechetą Jerzym Krywultem, jako zwycięzcy Quizu Misyjnego, wzięli udział w gali kończącej Nadzwyczajny Miesiąc Misyjny, która odbyła się w poniedziałek w auli św. Jana Pawła II w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach.

• Współpracujemy z OPP 30

Współpracujemy z OPP

Rada Miejska w Rabce-Zdroju przyjęła Roczny Program Współpracy Samorządu Gminy Rabka-Zdrój z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego w 2020 roku. Określa on ramowe zasady wspierania przez samorząd działań organizacji pozarządowych poprzez zlecanie i powierzanie im zadań z zakresu upowszechniania

• Teatralna wystawa w Muzeum Orkana 30

Teatralna wystawa w Muzeum Orkana

W Muzeum Orkana w Rabce-Zdroju otwarto wystawę pod tytułem "Podhale w świetle reflektorów", przygotowaną przez Teatr Lalek "Rabcio" i Stowarzyszenie Przyjaciół "Rabcia" na czele z Krystyną Kachel, w ramach obchodów jubileuszu 70-lecia placówki. Na wystawie znalazła się ekspozycja scenografii ze spektakli z repertuaru "Rabcio" opartych na folklorze podhalańskim: "O Zwyrtale Muzykancie"

• Mecz  o Mistrzostwo IV ligi: Wierchy-Glinik Gorlic 30

Mecz o Mistrzostwo IV ligi: Wierchy-Glinik Gorlice

3 listopada (niedziela) o godz. 14.00 na stadionie miejskim przy ulicy Kolejowej w Nowym Targu odbędzie się mecz o Mistrzostwo IV ligi, w którym gospodarze Wierchy Rabka-Zdrój podejmować będą drużynę Glinik Gorlice.