• Znaleziono 6604 wiadomości.

• Gorczański Park Narodowy odradza wycieczki w gór 07

Gorczański Park Narodowy odradza wycieczki w góry

Dyrektor Gorczańskiego Parku Narodowego informuje, że na terenie Parku jak i w całych Gorcach panują bardzo trudne, zimowe warunki terenowe. Warstwa śniegu waha się od 50 cm w niższych położeniach do 150 cm w rejonie Turbacza, szlaki są nieprzetarte, a na niektórych zaspy sięgają do 250 cm. Ponadto dużym zagrożeniem są łamiące się pod naporem śniegu drzewa, które również zalegają na szlakach.

• Orszak Trzech Króli w Rabce-Zdroju 07

Orszak Trzech Króli w Rabce-Zdroju

Uroczystość rozpoczęła msza święta w kościele św. Teresy pod przewodnictwem księdza proboszcza Dariusza Paculi, którą odprawił w asyście dwóch księży. Oprawę liturgiczną mszy przygotowały dzieci z rabczańskich przedszkoli, które czytały liturgię słowa i zło-żyły dary ołtarza. Po mszy królewski orszak ustawił się na placu przed świątynią. Na cze-le szli królowie, księżą, burmistrz Leszek Świder

• Warsztaty zdrowotne 04

Warsztaty zdrowotne

FUNDACJA ZDROWY DUCH zaprasza na warsztaty o zdrowiu pt: „Krucjata Zdrowotna Ekonomizacja Organizacji Pozarządowych. Przedsięwzięcie pt. „Krucjata Zdrowotna Ekonomizacja Organizacji Pozarządowych” jest wynikiem działalności Małopolskiego Ośrodka Wsparcia Ekonomii Społecznej – Subregion Podhalański i dofinansowaniu z Programu Grantowego realizowanego przez „Małopolski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej

• XXVI Serduszkowy Wiersz 04

XXVI Serduszkowy Wiersz

Miejska Biblioteka Publiczna w Rabce-Zdroju serdecznie zaprasza do udziału w XXVI Ogólnopolskim Konkursie Poetyckim "Serduszkowy Wiersz". Konkurs odbywa się z okazji „Walentynek” - Święta Zakochanych, w dwóch kategoriach wiekowych: I – dzieci i młodzież do lat 15; II – młodzież/powyżej 15 lat/ i dorośli.

• Trzej Królowie 04

Trzej Królowie

Obserwując wzrastające z roku na rok zainteresowanie mieszkańców, a także gości przyjezdnych, orszakiem Trzech Króli, który od kilku już lat organizowany jest w naszym mieście, chcemy dziś czytelnikom przybliżyć sylwetki tych, którzy temu orszakowi patronują.