1OSTRZEŻENIE METEOROLOGICZNE NR 107 - Burze!3Dyżury Pracownika Ośrodka Doradztwa Rolniczego 3Harmonogram odbioru odpadów komunalnych na 2024 rok3Harmonogram pracy aptek w 2024 roku
  • Znaleziono 6626 wiadomości.

• Promocja 6 numeru "Zeszytów Rabczańskich” 13
    lis

Promocja 6 numeru "Zeszytów Rabczańskich”

W sobotę 24 listopada o godz. 17.00 w sali Teatru Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju odbędzie się promocja 6. numeru "Zeszytów Rabczańskich", a już teraz poznaliśmy tematy artykułów, jakie znajdą się w "Zeszytach" oraz ich autorów. Oczywiście najwięcej będzie o Rabce-Zdroju i najbliższej okolicy.

• Niepodległościowy wieczór filmowy 13

Niepodległościowy wieczór filmowy

Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Rabce Zdroju w niecodzienny sposób upamiętnili 100 rocznicę odzyskania Niepodległości. Inicjatywa wydarzenia zrodziła się na zajęciach szkolnego kółka historycznego już we wrześniu. Systematyczne i konsekwentne działania pozwoliły na realizację pomysłu. 9 listopada w piątek w godzinach 17.00 -22.00 członkowie kółka wraz z zaproszonymi przez siebie koleżankami i kolegami

• Pokaz nowego wozu bojowego w Rdzawce 09
    lis

Pokaz nowego wozu bojowego w Rdzawce

W piątek na placu obok szkoły w Rdzawce odbyła się prezentacja nowego samochodu pożarniczego zakupionego dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Rdzawce, sfinansowanego ze środków Funduszu Sprawiedliwości i Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju. Strażacy z fanfarami i fajerwerkami powitali długo oczekiwany wóz bojowy GBA MAN TGM Stolarczyk.

• Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów 09

Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów

W Rabce-Zdroju rozpoczął się Festiwal Sztuki Ludowej i Ginących Zawodów. Zainaugurował go cykl spotkań warsztatowych w galerii „Pod Lilianną” przy ul. Nowy Świat, podczas których zainteresowani mogli poznać tajniki malarstwa na szkle, bibułkarstwa i rzeźby w drewnie. Warsztaty cieszyły się ogromnym zainteresowaniem nie tylko wśród dzieci, ale również dorosłych.

• X "Zaduszki Rabczańskie" 09

X "Zaduszki Rabczańskie"

"Tych, których znaliśmy, kochaliśmy, a odeszli" (Emily Dickinson) - to słowa przewodnie tegorocznych dziesiątych z kolei Zaduszek Rabczańskich, które odbędą się w piątek 16 listopada w Teatrze Lalek "Rabcio" w Rabce-Zdroju. Oprawę muzyczną wydarzenia, które odbywa się pod honorowym patronatem Burmistrza Rabki-Zdroju, zapewni chór „Adoramus” pod dyrekcją Marcina Zborka.